İkaz yeleği nedir ne için kullanılır?

Güncelleme tarihi: 21 Haz

Sahada çalışan kişilerin olası iş kazalarına karşı alabilecekleri etkili yöntemlerden birisi görünürlüğünü artırmaktır. Görünürlüğü artırmak, kişinin fark edilmesini kolaylaştıracak ve onu olası iş kazalarından koruyabilecektir.


Görünürlük artırmak için ortam aydınlatılmalı, çalışma sahası ve saha içindeki nesneler göz ile tam olarak görülebilmelidir. Bunun yanında ek önlem olarak çalışan kişi üstünde uyarıcı nesneler taşımalı ya da uyarıcı giysiler giymelidir.


Görünürlüğü artıran uyarıcı etmen, kullanılan objenin ışık altında veya ışık yok iken görülebilen bir şey olmalıdır. İşte bu etki reflektör ve floresan renk ile boyalı kumaştan oluşturulmuş işçi kıyafetleri ile mümkün olmaktadır.


Genel adı ile İkaz yeleği olarak adlandırılan reflektörlü işçi yelekleri, üzerinde taşıdığı çeşitli özellikteki ve boyutlardaki reflektörleri ve floresan renk ile boyanmış ana kumaşı ile, çalışanların saha içinde görünürlüklerini artıracak ve olası kazalar için uyarıcı olup fark edilmeyi artıracaktır.
2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba, sariyelek.com işçi güvenliği adına kullanılan tekstil ürünlerinin (reflektörlü yelek, ikaz yeleği, işçi kabanı, saha ayakkabısı vb.) online satışı amaçlı kurulmuş bir sanal mağazadır. Hem san

Sahada çalışanların giydiyi reflektörlü işçi yeleklerinin genel adı "ikaz yeleği" dir. İkaz yelekleri standart ikaz yeleği, mühendis tipi ikaz yeleği (mühendis yeleği) ve daha farklı isimler ile sınıf